Sok tłoczony z aronii naturalnie mętny 1,5 L

 

Sok tłoczony z aronii naturalnie mętny 1,5 L
ermin realizacji zamówienia Chwilowy brak
Cena: 30,00 zł

Kupując jedną szt - kupujecie Państwo sok tłoczony aronii - niesłodzony! Nie zawiera żadnych dodatków ani wody - 100% aronia!!! Sok jest tłoczony z owoców zebranych z naszch krzewów aroni!

Naturalnie mętny - zatrzymuje niemal wszystkie witaminy i wartości odżywcze świeżych owoców aronii. Posiada cukry wyłącznie naturalnie występujące w owocach. Łagodnie pasteryzowany w odpowiedniej temperaturze - tak aby jak najdłużej zachował swoje walory smakowe i substancje odżywcze.
Rozlewany do specjalnych worków Bag-in-Box i 1,5 l spełniających wszystkie atesty spożywcze. Dzięki temu długo zachowuje jakość.

1 litr soku = 2,5 kg świeżych owoców

Sok z aronii to nie tylko sposób na smaczne zaspokojenie pragnienia, ale przede wszystkim bogactwo witamin i minerałów, które korzystnie wpływają na zdrowie. Wśród nich szczególnie cenne są bioflawonidy o udowodnionym działaniu antyoksydacyjnym. Bioflawonidy posiadają zdolność do neutralizowania wolnych rodników tlenowych w komórkach, a dzięki temu przeciwdziałają ich degradacji i przedwczesnemu obumieraniu. Sok z aronii poleca się więc osobom zmagającym się z nadciśnieniem tętniczym i miażdżycą, a także tym, którzy pragną schorzeniom tym zapobiegać.

Temin przydatności do spożycia: 9 miesięcy

Kraj pochodzenia owoców: Polska

Mogą Cię zainteresować
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni

Sok z Derenia 100% tłoczony 3L

149,00 zł 129,00 zł
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni

Sok tłoczony z Czarnego Bzu 100% 250ml

12,00 zł
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni

Sok tłoczony z Wiśni 100% 250ml

12,00 zł
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni

Dereń owoce w zalewie

12,00 zł 9,00 zł
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni

Sok tłoczony 0,75 L z pigwowca japońskiego

18,00 zł

Jakie właściwości zdrowotne ma SOK Z ARONII?

AroniaSok z aronii warto mieć w domu przez cały rok. Owoce aronii są bogate w witaminy i związki roślinne, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, pomagając bronić się przed chorobami, także tymi najgroźniejszymi: rakiem i miażdżycą.
Sok z aronii ma piękny kolor ciemnej, głębokiej czerwieni. Właściwości zdrowotne aronii są nie do przecenienia - to antidotum na choroby cywilizacyjne: nadciśnienie, miażdżycę, nowotwory i schorzenia oczu. Robi się go z jagód aronii czarnoowocowej (Aronia melanocarpa), krzewu, któremu bardzo się spodobał europejski klimat. Aronia wspaniale rośnie i owocuje w Polsce - jesteśmy potentatem w uprawie tych krzewów. Pora na korzystanie z owoców aronii, które teraz, wczesną jesienią nadają się do zbioru.

Pochodząca z Ameryki północnej aronia należy do tej samej rodziny co jarzębina. Sprowadzenie jej do Europy zawdzięczamy Miczurinowi, słynnemu rosyjskiemu sadownikowi, który wyhodował rozmaite nowe gatunki roślin i miał zapędy do całkowitego przekształcania przyrody. Za aronię jednak powinniśmy mu być wdzięczni. Jej owoce są niezwykle bogate w składniki, które pomagają nam obronić się przed chorobami cywilizacyjnymi.

Przeciwutleniacze z aronii chronią przed rakiem

Aronia zawiera dużo witaminy P. Witamina P to nic innego jak bioflawonoidy czyli substancje fitochemiczne występujące w roślinach. Są to barwniki, które nadają kolor zwłaszcza owocom. Pełnią jednak dodatkowo funkcje ochronne - bronią rośliny przed bakteriami, wirusami i grzybami, a także przed szkodliwym działaniem słońca i inwazją insektów. Kiedy zjadamy bioflawonoidy z owocami i warzywami biorą się do roboty także w naszym organizmie. Działają jak witaminy i są cennymi przeciwutleniaczami. W aronii są z tej rodziny następujące składniki: flawonoidy - rutyna i kwercetyna, katechiny, antocyjany i leukocyjany. Drużyna bardzo aktywna i skuteczna nie tylko w zwalczaniu wolnych rodników.

Oprócz bioflawonoidów aronia zawiera jeszcze witaminy: C, PP, B2, B9 (czyli kwas foliowy) oraz E. Bioflawonoidy poprawiają wchłanianie i działanie witaminy C, która z kolei wpływa korzystnie na działanie innego przeciwutleniacza - witaminy E. Brygada przeciwutleniaczy wspomaga siły obronne organizmu w ochronie komórek przed wolnymi rodnikami, które mogą powodować zmiany degeneracyjne oraz przyczyniać się do powstawania i rozwoju komórek rakowych. W aronii są także cenne makro- i mikroelementy: wapń, żelazo, miedź, molibden, mangan jod i bor potrzebne do tego, by prawidłowo przebiegały rozmaite procesy w organizmie.

Aronia na nadciśnienie i choroby oczu

      Bioflawonoidy z aronii - przede wszystkim rutyna i antocyjany - działają bardzo korzystnie na naczynia krwionośne. Wzmacniają je, uelastyczniają, uszczelniają ich ściany i regulują przepuszczalność. Bioflawonoidy z aronii przyczyniają się do obniżenia ciśnienia. Poprawiają też pracę najdrobniejszych naczynek krwionośnych, np. tych w oku i wokół mieszków włosowych. Opóźniają więc postępowanie chorób oczu: jaskry, zaćmy oraz degeneracji plamki żółtej na siatkówce (AMD). Antocyjany regenerują rodopsynę, barwnik na siatkówce wpływający na jakość widzenia. Antocyjany ograniczają także utlenianie lipidów, obniżają poziom złego cholesterolu LDL, podwyższają natomiast dobry cholesterol HDL.

Naturalnie występujące w soku z aronii bioflawonidy zapobiegają również przedwczesnemu starzeniu się cery, a także przeciwdziałają procesom nowotworowym w organizmie. Zawarte w soku z aronii witamina C i rutozyd wspierają naturalną odporność organizmu, uszczelniając ściany naczyń krwionośnych i aktywizując komórki odpowiedzialne za walkę z drobnoustrojami. Sok ze wspaniałych owoców aronii zwanych "apteką na krzaku". Zawierają dużą ilość antocyjanów, fenolokwasy, garbniki, pektyny, witaminy (sporo witaminy C i P) oraz sole mineralne: potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo i pierwiastki śladowe: jod, mangan, molibden. Najcenniejszą zaletą aronii jest bogactwo witamin, zwłaszcza występujących w śladowych ilościach w innych owocach i warzywach. Działanie: owoce aronii czarnej, a także sok z nich można polecać w profilaktyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego, arteriosklerozie katarze żołądka oraz żylaków odbytu.
Owoce aronii mają właściwości lecznicze i stosowane są w:

  • Profilaktyka nowotworowa – przeciwutleniacze
  • Wspomagają leczenie nadciśnienia
  • Obniżają zły cholesterol LDL
  • Wspomagają pracę oczuNajpopularniejsze w naszym sklepie
© Pigwowiec.eu Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved