Głóg ozdobny

Głóg ozdobny
ermin realizacji zamówienia Chwilowy brak
Cena: 49,00 zł

Wymagania:

Głogi to rośliny mało wymagające, łatwe w uprawie i długowieczne. Najlepiej rosną na glebach świeżych, żyznych i próchniczych, ale poradzą sobie również na słabszym podłożu (z wyjątkiem gleb podmokłych i kwaśnych).

Preferują stanowiska słoneczne, jednak mogą rosnąć też w półcieniu. Są również odporne na mróz, suszę i zanieczyszczenia miejskie, dlatego doskonale nadają się do sadzenia w miastach. Ważną cechą głogów jest też mrozoodporność.

Pielęgnacja:

Głogi nie wymagają szczególnej pielęgnacji, pod warunkiem że zostaną dobrane pod kątem wymagań siedliskowych. Krzewy mogą rosnąć niemal bez naszej interwencji, choć dzięki zabiegom pielęgnacyjnym możemy poprawić ich kondycję.

  • Nawożenie głogów: potrzebują wiosennego zasilania kompostem lub wieloskładnikowymi nawozami chemicznymi i cięcia pielęgnacyjnego, podczas którego usuwa się pędy suche, uszkodzone lub chore.
  • Cięcie głogów: Możemy też poprawić ich pokrój, przycinając zbyt wysokie czy rozwichrzone pędy. Cięciem pobudzimy także krzewy do obfitego kwitnienia.

Zastosowanie:

Głogi mogą mieć w ogrodzie wiele zastosowań. Można z nich tworzyć formowane żywopłoty ochronne (ze względu na ostre kolce)

Mogą Cię zainteresować
Wysyłamy od 15 marca

Orzech laskowy olbrzym z Halle

12,00 zł
Chwilowy brak

Świeże owoce dzikiej róży

25,00 zł
Wysyłamy od 15 marca

Orzech laskowy Barceloński

12,00 zł
Wysyłamy od 15 marca

Cytryniec Chiński sadzonka

45,00 zł

1 szt. sadzonki Głóg pośredni ozdobny Paul's Scarlet 

  • Wiek: 2 lata
  • Stan sadzonki:  Sadzonka w doniczce.
  • Kwiaty: drobne, różowe, zebrane w baldachogrona. Kwitnie na przełomie maja i czerwca.

Głóg to ciernisty krzew (a czasem niewielkie drzewo), który w Polsce rośnie w lasach i zaroślach, w niższych partiach górskich oraz na zachodnim niżu po Wyżynę Małopolską, Kujawy i Pomorze.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Pigwowiec.eu Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved