Hibiskus Ardens

Hibiskus Ardens
ermin realizacji zamówienia Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
Cena: 17,00 zł

Hibiscus Ardens:

Stan sadzonki: Sadzonka w doniczce P9

Kwitnienie: Kwitnie od maja do sierpnia.

Kwiaty: Roślina zachwyca wtedy zawsze pełnymi kwiatami o różowofioletowym odcieniu. Są one lekko fryzowane i odznaczają się wyraźnym, ciemniejszym środkiem.

Liście: Liście hibiskusa jesienią wybarwiają się na żółto

Stan sadzonki: Sadzonka w doniczce P9

Kwitnienie: Kwitnie w sierpniu - wrześniu.

Kwiaty: Jego cechą charakterystyczną są duże kwiaty w kolorze ciemnego intensywnego różu.

Liście: Liście hibiskusa jesienią wybarwiają się na żółto

Pięknie prezentować się będzie jako soliter ogrodowy. Może pełnić funkcję swobodnie rosnącego żywopłotu, jeżeli posadzimy go grupowo.

Mogą Cię zainteresować
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni

Truskawka Malinowa w doniczce P9

8,00 zł
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni

Jeżyna bezkolcowa NAVAHO

17,00 zł
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni

Tuja Szmaragd Thuja w doniczce P11

10,00 zł

Pielęgnacja i wymagania

Hibiskus Ardens powinien być przede wszystkim posadzony na ciepłym i słonecznym stanowisku. Warto wybrać miejsce, które będzie jednocześnie osłonięte od silnych wiatrów. Z kolei gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, o lekko kwaśnym odczynie pH.

Roślina nie najlepiej znosi suszę. Dlatego wymaga częstego podlewania. Zasilanie nawozem może być również wskazane, jeśli Hibiskus jest posadzony na glebie ubogiej w składniki pokarmowe. Niezbędne jest również okrywanie sadzonki na czas mrozów, ponieważ roślina nie jest mrozoodporna i może przemarzać zimą.

Cięcie

Pod koniec zimy, na początku marca zaleca się przycięcie pędów rośliny, na wysokości 2-3 oczka, aby zapewnić jej jak najobfitsze i najpiękniejsze kwitnienie.

 

Hibiskus Ketmia Ardens to dorastająca do dwóch metrów roślina o sztywno wzniesionych pędach. Podobnie jak inne odmiany przywędrowała do nas z Azji. Charakteryzuje się dużymi, fryzowanymi kwiatami o fioletowym kolorze. Pomimo swojego egzotycznego rodowodu bez problemu możemy ją uprawiać w przydomowych ogródkach. Dzięki odpowiedniemu nawożeniu i pielęgnacji będziemy mogli co roku cieszyć się jej pięknymi kwiatami.

Zastosowanie: Hibiskusy od lat są stosowane jako rośliny ozdobne do ogrodów. Ich duże, kolorowe kwiaty będą cieszyć nasze oczy przez całe lato. Warto ją posadzić w grupie oraz jako soliter na naszym trawniku. Będzie ładnie prezentować się pośród innych kwitnących krzewów.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Pigwowiec.eu Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved