Hibiskus Ardens

 

Hibiskus Ardens
ermin realizacji zamówienia Wysyłamy od 15 marca
Cena: 18,00 zł

Sadzonka Hibiscus Ardens

Stan sadzonki: Sadzonka w doniczce P9

Kwitnienie: Kwitnie od maja do sierpnia.

Kwiaty: Roślina zachwyca wtedy zawsze pełnymi kwiatami o różowofioletowym odcieniu. Są one lekko fryzowane i odznaczają się wyraźnym, ciemniejszym środkiem.

Liście: Liście hibiskusa jesienią wybarwiają się na żółto

Pięknie prezentować się będzie jako soliter ogrodowy. Może pełnić funkcję swobodnie rosnącego żywopłotu, jeżeli posadzimy go grupowo.

Mogą Cię zainteresować
Wysyłamy od 15 marca

Hibiskus Duc de Brabant

18,00 zł
Wysyłamy od 15 marca

Lawenda na KOMARY sadzonka w doniczce P9

16,00 zł
Chwilowy brak

WINOGRONO ciemne RONDO sztobry 5 szt

25,00 zł
Wysyłamy od 15 marca

Sadzonka Karagana Syberyjska

15,00 zł
Wysyłamy od 15 marca

Sadzonka Oliwnika wąskolistnego

16,00 zł

Pielęgnacja i wymagania Hibiscusa


Hibiskus Ardens powinien być przede wszystkim posadzony na ciepłym i słonecznym stanowisku. Warto wybrać miejsce, które będzie jednocześnie osłonięte od silnych wiatrów. Z kolei gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, o lekko kwaśnym odczynie pH.

Roślina nie najlepiej znosi suszę. Dlatego wymaga częstego podlewania. Zasilanie nawozem może być również wskazane, jeśli Hibiskus jest posadzony na glebie ubogiej w składniki pokarmowe. Niezbędne jest również okrywanie sadzonki na czas mrozów, ponieważ roślina nie jest mrozoodporna i może przemarzać zimą.

Cięcie

Pod koniec zimy, na początku marca zaleca się przycięcie pędów rośliny, na wysokości 2-3 oczka, aby zapewnić jej jak najobfitsze i najpiękniejsze kwitnienie.

Hibiskus Ketmia Ardens to dorastająca do dwóch metrów roślina o sztywno wzniesionych pędach. Podobnie jak inne odmiany przywędrowała do nas z Azji. Charakteryzuje się dużymi, fryzowanymi kwiatami o fioletowym kolorze. Pomimo swojego egzotycznego rodowodu bez problemu możemy ją uprawiać w przydomowych ogródkach. Dzięki odpowiedniemu nawożeniu i pielęgnacji będziemy mogli co roku cieszyć się jej pięknymi kwiatami.

Zastosowanie

Hibiskusy od lat są stosowane jako rośliny ozdobne do ogrodów. Ich duże, kolorowe kwiaty będą cieszyć nasze oczy przez całe lato. Warto ją posadzić w grupie oraz jako soliter na naszym trawniku. Będzie ładnie prezentować się pośród innych kwitnących krzewów.

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Pigwowiec.eu Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved