Do czego wykorzystać sok z owoców pigwy wielkoowocowej?
Pigwowiec i pigwa - ZŁOTY OWOC RAJU - POLSKA CYTRYNA - łączy to co najlepsze z jabłoni, gruszy i cytryny. W formie surowej jest twardy i kwaśny. Za to do przetworów i soków nadaje się idealnie. Pigwowiec zasługuje na uwagę również ze względu na swoje właściwości lecznicze.
Poznaj je i dowiedz się, co zyskasz pijąc co dzień 100 ml soku (najlepiej na czczo):
- Jest naturalnym źródłem witaminy C
- Podnosi odporność - wygraj z przeziębieniem!
- Obniża cholesterol - pogromca tłuszczu!
- Wyśmienity na nalewki
- Znakomicie zastępuje cytrynę
- Dodany do herbaty wzbogaca jej samk
- Znakomity dodatek do napojów dietetycznych i innych
- Źródło cennego błonnika pokarmowego
- Hamuje rozwój cukrzycy
- Wykazuje silne działanie przeciwwirusowe
- Skuteczne działanie przeciwbiegunkowe
- Przyspiesza przemianę materii oraz poprawia procesy trawienia
- Pektyny zawarte w soku ograniczają wchłanianie cukrów z pożywienia
- Pzeciwutleniacze zawarte w soku skutecznie zapobiegają powstawaniu zmian nowotworowych
- Jest doskonałym lekiem przeciwkaszlowym
- Błonnik - sprzyjaja usuwaniu toksyn oraz metali ciężkich z organizmu, natomiast przeciwutleniacze pomagają w walce z wolnymi rodnikami
Co warto wiedzieć o soku z pigwy?
Owoce pigwy i pigwowca możemy wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z najpopularniejszych przetworów jest sok. Jego spożywanie może przynieść nam wiele korzyści dla zdrowia. Według żydowskich wierzeń to owoc pigwy skusił Ewę w rajskim ogrodzie. Ponadto, owoce pigwy odnajdujemy często w mitologiach, między innymi jako atrybut greckiej bogini Wenus, mający symbolizować miłość oraz szczęście. Owoce pigwowca mają w sobie bardzo dużą zawartość witaminy C – podobnie sok wyciśnięty i ich owoców. Oprócz tego zawierają sole mineralne, takie jak miedź, żelazo i potas, a także witaminy z grupy B i bardzo dużą ilość pektyn. Pigwowiec dostarczy nam również cennych kwasów owocowych. Profity możemy czerpać też z olejków lotnych, dzięki którym owoce pigwowca charakteryzują się tak intensywnym zapachem. Nalewki i soki z pigwy wspomogą nas przy przeziębieniu i grypie. Prekursorzy medycyny naturalnej od zawsze wykorzystywali owoce pigwy do leczenia dolegliwości gastrycznych. Zawarte w nich substancje, między innymi taniny, regulują pracę żołądka i jelit, działają przeciwwymiotnie, łagodzą zgagę, wzmacniają wątrobę i polepszają apetyt. Owoce pigwowca oraz sok, dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, doskonale działają na skórę, głównie chroniąc ją przed przedwczesnym starzeniem. Pijąc sok przeciwdziałamy również zachorowaniu na raka, nie tylko skóry.
Spożywanie soku z pigwy
może pobudzić trawienie i przyspieszyć przemianę materii, dlatego też warto wziąć go pod uwagę podczas odchudzania. Dodatkowo sok z pigwy może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, uregulować poziom glukozy, a także zmniejszyć ilość złego cholesterolu. Sok ma również dobry wpływ na regulację pracy wątroby, pomoże ją wzmocnić i zregenerować. Nie należy także pominąć faktu, iż pigwa ma wiele antyoksydantów, które niszczą wolne rodniki, a tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu. Ten drogocenny napój ma również wpływ na nasze samopoczucie. Jest świetnym antydepresantem, działa uspokajająco i wyciszająco.
Warto dodać do soku
nieco miodu, taki mix przyniesie ulgę w suchym kaszlu, podczas przeziębienia, a także pobudzi apetyt. Sok z pigwy świetnie sprawdza się zarówno w lecie jak i zimie. Po rozcieńczeniu z wodą i schłodzeniu, staje się pysznym i zdrowym napojem orzeźwiającym, idealnym na upalne dni. Dolanie soku do ciepłej herbaty znakomicie nas rozgrzeje w zimowe wieczory. Sok może być również wspaniałym dodatkiem do deserów. Polanie nim sałatki owocowej lub dodanie go do różnego rodzaju koktajli, a nawet budyniu, może znacznie wzbogacić ich smak. Wszystkie wymienione powyżej zalety, świadczą o tym jak bardzo wartościowym produktem jest sok z pigwy. Oprócz korzyści zdrowotnych posiada wspaniałe walory smakowe. Jego delikatny, kwaskowy i aromatyczny smak na pewno zadowoli nie jedno podniebienie.
Może też przyspieszyć przemianę materii, dlatego też warto spróbować suplementować się nim podczas odchudzania. Co więcej, sok z pigwy wpływa na regularne ciśnienie krwi, odpowiedni poziom glukozy, a także istotnie redukuje ilość złego cholesterolu. Sok ma za zadanie wzmocnić i zregenerować wytężoną wątrobę.
Sok po otwarciu
najlepiej przechowywać w lodówce lub chłodnym miejscu i spożyć max. do 2 miesięcy. Można też sok podzielić na mniejsze porcje, podgrzać ewentualnie dosłodzić wg. własnego uznania, następnie rozlać do mniejszych słoiczków lub butelek - zapasteryzować. Dodaje herbacie wyjątkowego aromatu, znakomicie zastępuje cytrynę - jest od niej o wiele zdrowszy i bardziej bogaty w witaminy. Tak przygotowany sok możemy wykorzystać później jako bazę do aromatycznej lemoniady, idealnej na upalne letnie dni lub herbaty i nalewki.
Oferujemy Państwu doskonałej jakości sok tłoczony z owoców pigwy pochodzącego z naturalnej uprawy - wprost od producenta - nie od pośredników którzy kupują owoce niewiadomego pochodzenia!!!.
Pigwę i pigwowca oraz sok z naszej plantacji sprzedajemy już od kilku lat mamy stałych klientów
i TY MOŻESZ DO NICH DOŁĄCZYĆ!!!
Znana restauratorka tak pisze o owocach pigwy i pigwowca w magazynie Newsweek
