Dereń owoce w zalewie

Dereń owoce w zalewie
ermin realizacji zamówienia Wysyłamy w ciągu 1-2 dni
Cena: 12,00 zł

Kupując jedną szt - kupujecie Państwo butelkę szklaną owoców derenia jadalnego - w zalewie cukrowej pasteryzowane!
Dostępne pojemnośći 0,25l


Skład 0,25L:

85% dereń

15 % syrop cukrowy

Produkt pasteryzowanyDereń ma wiele właściwości odżywczych.

Owoce derenia zawierają cenne składniki odżywcze takie jak: cukry, pektyny oraz duże ilości witaminy P.

Owoce w pełni dojrzałe doskonale nadają się do jedzenia na surowo (słodko-kwaśne) a także do wykonywania przetworów takich jak dżemy, konfitury.

Można je kandyzować, niezastąpiona do sporządzania domowych nalewek i win.

Przede wszystkim owoce posiadają wiele związków mineralnych głównie, żelaza, wapnia, potasu, magnezu, miedzi, cynku czy manganu.

Dereń to także pektyny, cukry, garbniki, beta – karoten. Owoce, które ma dereń to również źródło witaminy C. Dereń ma także czerwoną odmianę, która zawiera antocyjany, czyli przeciwutleniacze z grupy flawinowych.

Dereń to bogactwo żelaza, które jest podstawowym elementem hemoglobiny znajdującej się w erytrocytach odpowiedzialnych za transport tlenu do wszystkich komórek znajdujących się w ciele.

Derenia z naszej plantacji sprzedajemy już od kilku lat

mamy stałych klientów

i TY MOŻESZ DO NICH DOŁĄCZYĆ!!!

Mogą Cię zainteresować
Wysyłamy w ciągu 1-2 dni

Sok tłoczony z Derenia 100% 250ml

15,00 zł

Co powinniśmy wiedzieć o dereniu jadalnym?

Owoce odmian czerwonych służą przede wszystkim jako surowiec do sporządzania różnego rodzaju nalewek, konfitur lub jako dodatek do deserów. Zawierają cenne składniki odżywcze takie jak: cukry, pektyny oraz duże ilości witaminy P. Owoce w pełni dojrzałe doskonale nadają się do jedzenia na surowo (słodko-kwaśne) a także do wykonywania  przetworów takich jak  dżemy, konfitury. Można je kandyzować, niezastąpione do sporządzania domowych nalewk i win.

Dereń - zastosowanie w kuchni. Co można zrobić z derenia?

Owoce derenia, po przemrożeniu, można spożywać na surowo lub wykorzystać do sosów (np. do dziczyzny), dżemów, konfitur, syropów, soków, likierów i nalewek. Z derenia wytwarza się także nadzienie do cukierków.
Derenia można również kisić wyjdą wtedy tzw. fałszywe oliwki!

Na fałszywe oliwki przerobić można niedojrzałe owoce derenia. Zbieramy je, gdy są jeszcze zielone, oczyszczamy z szypułek i liści, starannie myjemy. Samo kiszenie owoców derenia nie różni się szczególnie od czynności wymaganych przy konserwowaniu ogórków czy pomidorów, trwa jednak znacznie dłużej. Zielone owoce zalewamy solanką (100 g soli na 1 litr wody). Do zalewy dodajemy liście wiśni, porzeczki lub dębu (kilka-kilkanaście na litr wody), parę ziaren pieprzu i ziela angielskiego, kilka ząbków czosnku.

Owoce derenia zalewamy solanką tak, by były całkowicie pokryte płynem. Na wierzchu układamy talerzyk i obciążamy go wygotowanym kamieniem. Kamień nie może być porowaty - nadaje się granit, bazalt i podobne twarde skały. W szczelinach piaskowca mogą kryć się bakterie, które zepsują smak przetworów. Zamiast kamienia możemy użyć obciążonego słoika. Można też ukisić większą ilość jagód derenia w beczce.

Proces w zależności od temperatury, ilości owoców i innych czynników może trwać nawet kilka miesięcy. Kiedy owoce nabiorą odpowiedniego smaku i nieco zmiękną, utrwalamy je. Porcje owoców wyjętych z zalewy blanszujemy, a następnie przekładamy do słoików i zalewamy oliwą.

DEREŃ jadalny - właściwości lecznicze i zastosowanie derenia jadalnego

Dereń jadalny to roślina, której właściwości lecznicze są doceniane do wieków. Dereń jadalny znalazł zastosowanie w medynie naturalnej m.in. jako środek zapobiegający i leczący anemię. Współczesna fitoterapia poleca stosowanie owoców derenia także w dolegliwościach żołądkowych.
Dereń jadalny (Cornus mas) to roślina, której właściwości są doceniane od dawna. W medycynie ludowej zastosowanie znalazły przede wszystkim owoce derenia, które zwierają wiele pierwiastków mineralnych, przede wszystkim żelaza, a także potasu, wapnia, fosforu, magnezu, cynku, miedzi i manganu, jak również beta-karoten, flawonoidy, kwasy organiczne (jabłkowy i chinowy), pektyny, garbniki i cukry (ok. 10-13 proc.). Są również bogatym źródłem witaminy C (średnio 100-200 mg w 100 g), a także P i A. Czerwone odmiany derenia są bogatym źródłem antocyjanów (przeciwutleniaczy z grupy związków flawonowych i barwników), których zawartość może wynieść ponad 900 mg/100g, przy czym w skórce jest ich 4,5-krotnie więcej niż w miąższu.

DEREŃ jadalny - właściwości lecznicze i zastosowanie derenia jadalnego

Dereń jadalny to roślina, której właściwości lecznicze są doceniane do wieków. Dereń jadalny znalazł zastosowanie w medynie naturalnej m.in. jako środek zapobiegający i leczący anemię. Współczesna fitoterapia poleca stosowanie owoców derenia także w dolegliwościach żołądkowych. Owoce derenia znakomicie obniżają poziom cholesterolu we krwi - jest to naturalny lek na cholesterol.
 
Dereń na anemię

Owoce derenia są skarbnicą żelaza - pierwiastka, który jest składnikiem hemoglobiny zawartej w erytrocytach. Ich zadaniem jest transport tlenu do wszystkich komórek ciała. Przy niedoborze żelaza proces dotleniania nie przebiega prawidłowo i pojawiają się objawy niedokrwistości, takie jak, m.in. osłabienie, bladość skóry, łamliwość włosów, zajady w kącikach ust, bóle głowy, bezsenność. W związku z tym owoce derenia mogą być stosowane pomocniczo przy leczeniu anemii. Są także polecane kobietom, które zmagają się ze zbyt obfitymi miesiączkami.

Dereń na dolegliwości żołądkowe

W medycynie niekonwencjonalnej dereń, dzięki zawartości kwasów organicznych, fitoncydów i innych aktywnych związków, jest stosowany w dolegliwościach żołądkowych, gdyż działa przeciwzapalnie i ściągająco. Ponadto, dzięki zawartości garbników, wykazuje właściwości zapierające i jest stosowany w formie wywaru lub świeżego soku przy biegunkach i kolkach żołądkowych. Ponadto sprawdzi się przy niewłaściwej przemianie materii, dlatego polecany jest zawłaszcza osobom zmagającym się z nadwagą i otyłością.

Dereń w chorobach nerek

Dereń działa moczopędnie, tzn. zwiększają wydalanie wody i sodu z moczem, a także przeciwzapalnie. W związku z tym współczesna fitoterapia poleca stosowanie jego owoców pomocniczo w leczeniu chorób nerek i dróg moczowych, by poprawić ich funkcjonowanie.

Dereń - pozostałe właściwości zdrowotne

W medycynie ludowej nalewka z owoców lub kwiatów derenia jadalnego znalazła zastosowanie jako skuteczny środek przeciwgorączkowy, na przeziębienie i podniesienie odporności organizmu. Słynna dereniówka jest traktowana także jako lek na podagrę. W medycynie niekonwencjonalnej okłady na czoło z wywaru z owoców derenia są stosowane w celu łagodzenia migren, a kąpiel z dodatkiem wywaru z kory i liści, by przynieść ulgę w bólach reumatycznych i artretyzmie (podagrze). Natomiast w stomatologii gałązki z derenia wykorzystywane są jako skuteczny środek do czyszczenia zębów. Współczesne badania naukowe dowiodły także, że antocyjany zawarte w owocach derenia jadalnego wykazują działanie przeciwnowotworowe, jak również skutecznie zapobiegają rozwojowi stanów zapalnych w organizmie. Ponadto wykazano, że wpływają na wzrost wydzielania insuliny.

Przepis na nalewkę "dereniówkę":

zalej zawartość butelki z dereniem alkoholem:

1,5 l wódki lub 0,7 l spirytusu i 0,5-0,7 l wody.

Odstaw na 1-2 miesiące potem zlej do butelek i delektuj się smakiem!

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Pigwowiec.eu Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved