Malina jesienna późna goły korzeń

Wysyłamy w ciągu 1-2 dni od zamówienia

Powszechnie uprawiana, jedna z najpopularniejszych polskich odmian. Plonuje bardzo obficie od połowy sierpnia aż do pierwszych przymrozków. Jej owoce są duże, stożkowate i niebywale smaczne, lekko połyskują. Nie bez znaczenia pozostaje ich zapach, który jest delikatny, ale bardzo wyrazisty. Ze względu na walory smakowe szczególnie polecane są na mrożonki, soki i inne przetwory.
Krzew ten owocuje na jednorocznych pędach i jest mało podatny na ich zamieranie, dzięki czemu ma tak dużą popularność zarówno w produkcji amatorskiej jak i przemysłowej. To odmiana godna polecenia, w sensie pielęgnacyjnym nie przysparza większych trudności.

Oferowane przez nas sadzonki mają wielkość od 30 do 40 cm, sadzonki z gołym korzeniem.
 
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin, przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

SADZONKI MOGĄ NIEZNACZNIE RÓŻNIĆ SIĘ OD SIEBIE, CO NIE WPŁYWA NA JAKOŚĆ ROŚLIN!

Cena: 5,00 złMasz pytania? Zapytaj naszego sprzedawcy

+48 693 192 736 info@pigwowiec.euCo powinniśmy wiedzieć o malinie jesiennej?

Roślina ta będzie rosła raczej silnie i osiągnie wachlarzowaty pokrój. Poza tym wytworzy do kilkunastu w miarę wyrównanych pędów osiągających długości w granicach 1,5–1,8 m. Pokryją się one przy tym mało licznymi, ale dosyć dużymi kolcami. Liście ubarwią się na ciemny odcień zieleni, a ich powierzchnia będzie pomarszczona.

Wymagania

Maliny zradzane przez odmianę jesienną są raczej duże – pojedynczy okaz waży ok. 4 g. Mają też wysoką zawartość ekstraktu, którą szacuje się na 9,4%. Ogólnie dosyć zwarte pestkowce złożą się na owoce o odrobinę wydłużonym kształcie i mocno czerwonym kolorze z widocznym połyskiem.

Uprawa

W przypadku tej odmiany zaleca się prowadzenie, w którym po owocowaniu będzie się wycinało wszystkie pędy. Ponieważ jest to krzew wolnostojący i niewymagający podpór, można go sadzić w rozstawie 3,5 m × 0,5 m. Trzeba jednak uważać, ponieważ pod koniec owocowania pędy mogą się pokładać pod ciężarem malin. Bez obaw można także zastosować uprawę przyspieszoną, czyli w szklarniach czy tunelach foliowych bądź okrywanie włókniną w gruncie.

Zbiór

Jest to odmiana jesienna powtarzająca, a zatem jej owoce zaczną dojrzewać na przełomie lipca i sierpnia i będą się nadawały do zbiorów przez okres kolejnych trzech miesięcy (do pierwszych poważnych przymrozków). Istotne jest to, że odmiana ta owocuje przede wszystkim na pędach tegorocznych. Wszelkich hodowców ucieszy z kolei informacja o tym, że maliny charakteryzują się dużą wytrzymałością pozbiorczą.

Odporność

Należy bardzo uważać na odpowiedni poziom wilgotności gleby. W wypadku zbyt dużej zawartości wody w gruncie krzew ten może całkowicie zamierać. Oprócz tego odmiana ta jest trochę podatna na wirus krzaczastej karłowatości maliny, ale za to wykazuje niewielką skłonność do gnicia owoców czy zamierania pędów. Nie zaatakują jej też kwieciak i kistnik.