Owoce pigwowca drobne

Owoce pigwowca drobne
ermin realizacji zamówienia Chwilowy brak
Cena: 12,00 zł

UWAGA PRZEDSPRZEDAŻ - OWOCE WYSYŁANE DOPIERO OKOŁO 25.08.2022r.!!

EKOLOGICZNE owoce PIGWOWCA z naszej rodzinnej PLANTACJI
położonej na Lubelszczyźnie!

POTWIERDZONE certyfikatem BIO PL-EKO-07-20157


Oferowane owoce są mniejsze - drobne ale pełnowartościowe, wybarwione tylko drobniejsze.

Pigwowce rosną z dala od dróg i miast w zacisznym rejonie Lubelszczyzny, nieopodal urokliwego Kazimierza Dolnego i Nałęczowa.

Plantacja jest wyściółkowana, krzewy są nawadnianie - dzięki czemu owoce są soczyste i pełne witamin. Warto pamiętać, że owoce pigwowca japońskiego nie przyjmują metali ciężkich - są od nich zupełnie wolne!


Owoce pigwowca i uzyskany z nich sok mają bardzo dużą zawartość witaminy C - wynosi ona aż 100mg na 100g owoców!!
To jest aż 7 razy więcej naturalnej witaminy C jak w cytrynie!!!
Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem naukowym dotyczącym zawartości związków czynnych w owocach pigwowca. (link po niżej)

Prawdziwa bomba witaminowa!

Pigwowca z naszej plantacji sprzedajemy już od kilku lat - mamy stałych klientów i TY MOŻESZ DO NICH DOŁĄCZYĆ!!!

1 kg
Mogą Cię zainteresować
Chwilowy brak

Owoce pigwowca Extra

18,00 zł
Chwilowy brak

Pigwowiec świeże owoce krojone

30,00 zł
Wysyłamy w ciągu 1-2 dni

Owoce pigwowca japońskiego

20,00 zł 16,00 zł
Wysyłamy w ciągu 1-2 dni

Owoce pigwy wielkoowocowej

12,00 zł
Chwilowy brak

Świeże owoce dzikiej róży

25,00 zł

Pigwowiec - co to jest i jak go wykorzystać

Pigwowiec posiada siedem razy więcej witaminy C, niż cytryna. Nie przyjmuje metali ciężkich.

pigwowiecOwoce są bardzo twarde i mają smak kwaskowaty. W stanie surowym nie nadają się do spożycia. Nadają się natomiast jako dodatek do herbaty i na przetwory: dżemy, galaretki. Można je łączyć w przetworach z innymi owocami, np. jabłkami lub aronią. Mają dużo pektyn, witaminy C, a także kwasy organiczne, barwniki i sole mineralne.

Owoce pigwowca cenione są ze względu na wartości przetwórcze i walory smakowe. Nie są one spożywane w stanie świeżym ze względu na cierpki i twardy miąższ. Owoce pigwowca są zasobne w kwasy organiczne (jabłkowy, winowy, bursztynowy, cytrynowy, chinowy, chlorogenowy, kawowy, fumarowy i inne), pektyny witaminy (C, B1, B2), garbniki, flawonoidy, kwercetyna, antocyjany, karotenoidy. Nasiona pigwowca zawierają około 20% śluzów i nitrylozydy, głównie amigdalina (glikozydy cyjanogenne, witamina B17). Surowcem leczniczym są owoce i nasiona – Fructus, Semen, Cydoniae. Podczas obróbki owoców należy nasiona wydzielić i poddać suszeniu.

Owoce zawierają do 15% cukrów, garbników, a także olejek eteryczny, mikroelementy: żelazo, miedź, bor, nikiel, tytan, glin i mangan. pigwowiec

Duża zawartość pektyn w owocach sprawia, że można z nich robić doskonałe galaretki powidła, marmolady, dżemy i kompoty. Dodaje się je również do innych przetworów dla poprawy ich smaku, np. są traktowane jako wspaniały dodatek do ciast i do herbaty. Można z nich sporządzać aromatyczne wina i likiery. Po upieczeniu lub ugotowaniu stosuje się je jako dodatek do potraw mięsnych i dziczyzny.

W Rosji ze świeżych owoców sporządza się wyciąg, stosowany w przypadku niedokrwistości – zawiera żelazo. Przy zaburzeniach trawienia zaleca się owoce z miodem i octem dla pobudzenia apetytu. Nalewki alkoholowe działają korzystnie na serce, obniżają ciśnienie, osłabiają też skurcze mięśni gładkich jelit.

Dawniej owoce pigwowców stosowano jako lek ziołowy wykorzystywano jego działanie antybakteryjne, a syrop z owoców stosowano w infekcjach gardła.

Znana restauratorka tak pisze o owocach pigwy i pigwowca w magazynie Newsweek

pigwowiec    pigwowiec
 

Najpopularniejsze w naszym sklepie
© Pigwowiec.eu Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved